Joi, 23 Noiembrie 2017

VEZI CÂȘTIGĂTORII CONCURSULUI DE ÎNOT ”CUPA PRIMĂVERII”

Sâmbătă, 18 martie, la Complexul Turistic de Natație Târgoviște a avut loc concursul de înot ”Cupa Primăverii”. Bucuria și emoția unei întreceri au cuprins peste 200 de sportivi din Dâmbovița, Prahova și București. Sărbătoarea sportivă s-a transferat și către tribune, care s-au umplut încă o dată la un eveniment găzduit de Complexul Turistic de Natație Târgoviște. Eveniment la care au participat sportivi cu vârste cuprinse între 6 și 15 ani, de la Pinguinul București, ACS Contratimp, Ivașcu Daniela, Aqua Valahia Dincă, Aqua Valahia Gabriel, Anyio Aqua, ACS Eu Pot, Palatul Copiilor și CSM Târgoviște. 

Concursul a fost deschis de Cristian Stan, primarul municipiului și de președintele Consiliului Județean Dâmbovița, Alexandru Oprea. 

Toți participanții au fost premiați de organizatori, Primăria Municipiului Târgoviște și Complexul Turistic de Natație.

S-a concurat pe mai multe probe și categorii de vârstă. Iată lista câștigătorilor:

50 m liber picioare cu plută (f. 2011) – Samyra Iancu (Pinguinul București)

50 m liber picioare cu plută (f. 2010) – Maria Despa (CSM Târgoviște)

50 m liber picioare cu plută (f. 2009) – Carina Gheboianu (Aqua Valahia Gabriel)

50 m liber picioare cu plută (f. 2008) – Bianca Ștefan (Contratimp Târgoviște)

50 m liber picioare cu plută (f. 2007) – Alexia Marinescu (Contratimp)

50 m liber picioare cu plută (f. 2006) – Elena Birton (Palatul Copiilor Târgoviște)

50 m liber picioare cu plută (f. 2004) – Delia Brezeanu (Anyo Aqua Târgoviște)

50 m craul cu plută (b. 2011) – Patrik Amuza (CSM Târgoviște)

50 m craul cu plută (b. 2010) – Simion Tudor (CSM Târgoviște)

50 m craul cu plută (b. 2009) – Ștefan Pleșea (Contratimp)

50 m craul cu plută (b. 2008) – Andrei Cofaru (Contratimp)

50 m craul cu plută (b. 2007) – Daniel Neagu (Anyo Aqua Târgoviște)

50 m craul cu plută (b. 2006) – Eduard Tudorache (Palatul Copiilor Târgoviște)

50 m craul cu plută (b. 2005) – Alexandru Păun (Palatul Copiilor Târgoviște)

50 m craul cu plută (b. 2004) – Tiberiu Nicolescu (Eu Pot Târgoviște)

50 m liber (f. 2011) – Ioana Pîrvan (Anyo Aqua Târgoviște)

50 m liber (f. 2010) – Anastasia Udroiu (Eu Pot Târgoviște)

50 m liber (f. 2009) – Luana Bobeică (Eu Pot Târgoviște)

50 m liber (f. 2008) – Delia Turcu (Contratimp)

50 m liber (f. 2007) – Mara Vasile (Pinguinul București)

50 m liber (f. 2006) – Ioana Negru (CSM Târgoviște)

50 m liber (f. 2005) – Alexia Dumitrache (Contratimp)

50 m liber (f. 2004) – Patricia Militaru (Contratimp Târgoviște)

50 m liber (b. 2011) – Ștefan Jantic (Eu Pot Târgoviște)

50 m liber (b. 2010) – Eduard Kreuziger (Pingiunul București)

50 m liber (b. 2009) – Luca Vătavu (CSM Târgoviște)

50 m liber (b. 2008) – Darius Neacșu (Contratimp)

50 m liber (b. 2007) – Radu Dăuș (CSM Târgoviște)

50 m liber (b. 2006) – Teofil Gastaldo (Eu Pot Târgoviște)

50 m liber (b. 2005) – Andrei Amuza (CSM Târgoviște)

50 m liber (b. 2004) – Ciprian Neacșu (Contratimp Târgoviște)

50 m liber (b. 2003) – Andrei Dincă (Contratimp Târgoviște)

50 m liber (b. 2002) – Vladimir Dobre (Contratimp București)

50 m picioare spate cu plută, brațe pe lângă corp (f. 2011) – Samyra Iancu (Pinguinul București)

50 m picioare spate cu plută, brațe pe lângă corp (f. 2010) – Ștefania Dinu (CSM Târgoviște)

50 m picioare spate cu plută, brațe pe lângă corp (f. 2009) – Clara Predoiu (CSM Târgoviște)

50 m picioare spate cu plută, brațe pe lângă corp (f. 2008) – Daria Georgescu (Anyo Aqua Târgoviște)

50 m picioare spate cu plută, brațe pe lângă corp (f. 2007) – Alexia Marișescu (Contratimp)

50 m picioare spate cu plută, brațe pe lângă corp (f. 2006) – Cezara Zama (Anyo Aqua Târgoviște)

50 m picioare spate cu plută, brațe pe lângă corp (f. 2004) – Bianca Mantescu (Contratimp Târgoviște)

50 m picioare spate cu plută, brațe pe lângă corp (b. 2011) – Tudor Stere (Ivașcu Daniela)

50 m picioare spate cu plută, brațe pe lângă corp (b. 2010) – Eduard Bobeică (Eu Pot Târgoviște)

50 m picioare spate cu plută, brațe pe lângă corp (b. 2009) – Cosmin Ilie (Pinguinul București)

50 m picioare spate cu plută, brațe pe lângă corp (b. 2008) – David Durlă (Contratimp Târgoviște)

50 m picioare spate cu plută, brațe pe lângă corp (b. 2007) – Ștefan Matei (Aqua Valahia Dincă)

50 m picioare spate cu plută, brațe pe lângă corp (b. 2006) – Rareș Tănase (Anyo Aqua Târgoviște)

50 m picioare spate cu plută, brațe pe lângă corp (b. 2005) – Vladimir Sora (Anyo Aqua Târgoviște)

50 m spate (f. 2011) – Ioana Pîrvan (Anio Aqua Târgoviște)

50 m spate (f. 2010) – Anastasia Udroiu (Eu Pot Târgoviște)

50 m spate (f. 2009) – Luana Bobeică (Eu Pot Târgoviște)

50 m spate (f. 2008) – Delia Turcu (Contratimp)

50 m spate (f. 2007) – Melania Cîrciu (Contratimp)

50 m spate (f. 2006) – Ioana Negru (CSM Târgoviște)

50 m spate (f. 2005) – Alexia Dumitrache (Contratimp)

50 m spate (f. 2004) – Patricia Militaru (Contratimp)

50 m spate (m. 2011) – Ștefan Jantic (Eu Pot Târgoviște)

50 m spate (m. 2010) – Eduard Kreuziger (Pinguinul București)

50 m spate (m. 2009) – Luca Vătavu (CSM Târgoviște)

50 m spate (m. 2008) – Darius Neacșu (Contratimp)

50 m spate (m. 2007) – Radu Dăuș (CSM Târgoviște)

50 m spate (m. 2006) – Teofil Gastaldo (Eu Pot Târgoviște)

50 m spate (m. 2005) – Andrei Amuza (CSM Târgoviște)

50 m spate (m. 2004) – Ciprian Neacșu (Contratimp Târgoviște)

50 m spate (m. 2003) – Andrei Dincă (Contratimp Târgoviște)

50 m spate (m. 2002) – Vladimir Dobre (Contratimp București)

Adaugă comentariu

Codul de securitate
Actualizează

INSTANTLY AGELESS, Cafea gano, ganoderma, Produse Life care, Krauter, vivasan